Siedem medali tyskich lekkoatletów, w tym pięć złotych

0
Mateusz Misterek na Mistrzostwach Śląska w Raciborzu (trójskok); fot. Bogdan Przybycin

Podczas lekkoatletycznych mistrzostw Śląska w Raciborzu, które zakończyły się 29 maja, siedem medali zdobyli zawodnicy MOSM Tychy. Zawody trwały dwa dni.

Jak informuje nas trener Bogdan Przybycin, 28 i 29 maja w Raciborzu odbyły się Mistrzostwa Śląska w Lekkoatletyce. Zawodnicy startowali w kategoriach wiekowych: senior, junior, junior mł.

Mateusz Misterek (junior mł. ) z MOSM Tychy zdobył dwa złote medale: w trójskoku i skoku w dal. Warto nadmienić, że Mateusz to tegoroczny wicemistrz halowych mistrzostw Polski w trójskoku w kategorii juniorów młodszych.

Inni zawodnicy MOSM Tychy też spisali się dobrze. W kategorii junior – Karolina Kozik (kat. junior) w biegu 800 metrów zdobyła złoty medal.  Natomiast w konkurencji seniorów po dwa medale zdobyli: Magda Wilk (złoty w biegu na 1500 m i srebrny w biegu na 800 m) oraz Karol Bizoń – złoto w biegu na 1500 m, srebro na dystansie 800 m. Trenerami medalistów MOSM LA są: Bogdan Przybycin i Józef Gawlina.