Stadion Śląski pożegnał World Athletics Relays Silesia21 i czeka na Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce

0
Złota sztafeta; fot. Stadion Śląski
Reklama

Dzisiaj (2 maja) zakończyły się dwudniowe mistrzostwa świata sztafet World Athletics Relays Silesia21 rozgrywane na Stadionie Śląskim. Dzięki polskim zawodniczkom był to najlepszy występ biało-czerwonych w historii tej imprezy. Kolejna edycja World Athletics Relays ma odbyć się w 2023 r. Teraz Stadion Śląski przygotowuje się do Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce.

Polki: Paulina Guzowska, Kamila Ciba, Klaudia Adamek, Marlena Gola zwyciężyły w sztafecie 4 x 200 metrów, bijąc rekord krajowy (teraz wynosi on 1:34.98). Srebrne medale zdobyły polskie zawodniczki w sztafetach 4 x 100 oraz 4 x 400 metrów. Polskim zawodnikom poszło gorzej, między innymi nie ukończyli sztafety 4 x 200 metrów.

Polska zwyciężyła w zestawieniu punktowym mistrzostw gromadząc 37 punktów, wyprzedzając ekipę z Włoch o 5 punktów i Kenię o 13 punktów.

Kolejna edycja World Athletics Relays ma się odbyć w roku 2023.

– Za nami dwa fantastyczne, pełne pozytywnych emocji, dni mistrzostw świata sztafet, organizowanych w wyjątkowym, bo bliskim sercu każdego kibica, Stadionie Śląskim, który jako oficjalny Narodowy Stadion Lekkoatletyczny jest domem królowej sportu – powiedział Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego. – Domem, dodajmy, bardzo szczęśliwym, szczególnie dla naszych reprezentantek, które w drugi dzień zawodów dostarczyły nam pięknych przeżyć – dwa srebra i złoto. Dla takich chwil biją nasze serca! Jeśli dodać do tego kapitalny wyścig w zawodach 2 x 2 x 400, gdzie Patryk Dobek i Joanna Jóźwik zdobywając złoty krążek wyszli poza rekord Europy, możemy czuć się naprawdę spełnieni. Pogratulować należy wszystkim uczestnikom. W tym trudnym czasie, gdy ciągle walczymy z pandemią, pokazaliście piękną rywalizację na bieżni, która może służyć za inspirację i motywację. Dziękuję, że byliście z nami. Za kilka tygodni, bo już w ostatni weekend maja, czekają nas, ponownie w kultowym Kotle Czarownic, Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce. Trzymam kciuki za nasze ekipy, mocno wierząc, że dobrym zrządzeniem losu, odbędą się one już z kibicami.

Reklama

Drużynowe mistrzostwa Europy rozegrane zostaną na Stadionie Śląskim 29 i 30 maja.

(pp)

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here