Trzeci medal olimpijski tyszanki Karoliny Nai

0
Karolina Naja; fot. Radosław Kaźmierczak/Tyska Galeria Sportu

Polska osada w składzie Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 w kajakarstwie. W finale A konkurencji na dystansie 500 metrów dały się wyprzedzić tylko nowozelandzkiej osadzie. To trzeci medal olimpijski w karierze tyszanki Karoliny Nai.

Dwójka, w której płynęła wychowanka MOSM Tychy, w półfinale zajęła czwarte, ostatnie premiowane awansem do finału miejsce. Mimo tego, Naja i Puławska awansowały spokojnie, wyprzedzając piątą osadę Belgijek Peters/Broekx o niespełna dwie sekundy.

Więcej emocji było w finale. Polki od samego początku zajmowały drugie miejsce i przez większość dystansu je utrzymywały. W końcówce bardzo blisko dojścia do nich były dwie osady węgierskie, ale nasze zawodniczki utrzymały pozycję wiceliderek i zdobyły srebrny medal. Wygrały bezkonkurencyjnie Nowozelandki Lisa Carrington i Caitlin Regal.

Karolina Naja zdobyła tym samym już trzeci medal olimpijski w karierze. Na igrzyskach w Londynie i Rio de Janeiro zajmowała dwukrotnie trzecie miejsce, w tej samej konkurencji. Wówczas jej partnerką była Beata Mikołajczyk.

Zarówno Naja, jak i Puławska, będą miały szansę na zdobycie jeszcze jednego medalu w Tokio. Już szóstego sierpnia zaczną rywalizację w czwórkach na dystansie 500 metrów. Do Nai i Puławskiej dołączą wtedy Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska.