Tychy: Picie podczas ferii. W oddechu 15-latka stwierdzono ponad 3 promile alkoholu!

0
Interwencja na ul. Starokościelnej; fot. 112Tychy.pl
Reklama

Picie alkoholu podczas ferii to był jeden ze sposobów „wypoczywania” uczniów. W oddechu 15-latka stwierdzono niedawno ponad 3 promile alkoholu!

Ferie w województwie śląskim skończyły się 11 lutego (trwały od 29 stycznia). Policja wie, że w tym czasie ma zazwyczaj więcej roboty niż zwykle. Niektórzy uczniowie, aby się nie nudzić, sami dla siebie wymyślają bowiem różne, niekonieczne zgodne z prawem, zajęcia.

Najprostszą nielegalną rozrywką bywa dla tej grupy spożywanie alkoholu. Konsekwencje karne ponoszą nie tylko osoby, które podały (sprzedały) nieletnim alkohol. Również nieletni (czyli osoba, która nie skończyła jeszcze 17 lat), poprzez fakt picia alkoholu, łamie prawo i musi spodziewać się sankcji, wymierzeniem których zajmuje się sąd rodzinny.

– W trakcie wzmożonych działań, trwających od 26 stycznia do 11 lutego, policjanci zatrzymali dziewięciu nietrzeźwych nieletnich, których losem zajmie się teraz sąd rodzinny – mówi mł. asp. Paulina Kęsek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tychach. – Niechlubnym rekordzistą okazał się uczestnik interwencji, podjętej przez policjantów 10 lutego po godz. 18.00.

Policjanci, jak słyszymy, poproszeni zostali wówczas o interwencję w budynku (pustostanie) przy ul. Starokościelnej. Wezwał ich właściciel nieruchomości, informując, że znajdują się tam jakieś osoby. Intruzami okazali się nastolatkowie. Jeden miał 15, drugi 17 lat.

Reklama

– Na widok policjantów 15-latek rzucił się do ucieczki, ale został szybko zatrzymany – mówi mł. asp. Kęsek. – Przebadano go na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik badania 15-latka to ponad 3,3 promila alkoholu. Nastolatka przekazano rodzicom.

A co z jego kolegą? Jak informuje oficer prasowy KMP Tychy, z 17-latkiem nie udało się nawiązać logicznego kontaktu. Został przekazany załodze wezwanej karetki pogotowia i przewieziony do szpitala na diagnostykę.

Policja apeluje, by rodzice i opiekunowie zainteresowali się w sposób szczególny, czy ich dzieci nie piją alkoholu.

– Ponieważ nawet największa liczba patroli i programów profilaktycznych o tematyce antyalkoholowej i ukierunkowanej na zapobieganie zjawiskom kryminogennym nie przyniesie efektu bez należytej opieki i kontroli ze strony rodziców – mówi mł. asp. Paulina Kęsek z KMP Tychy.

(pp)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj