Damskie bluzy polarowe – najlepsza odzież podczas zimowego lenistwa w domu

0
Reklama

Polar to tkanina przede wszystkim termiczna, czyli dająca ciepło. Możesz ją nosić na zewnątrz, ale też w domu – na przykład wieczorem przy kominku. W niniejszym artykule podpowiadamy, dlaczego jeszcze warto nosić bluzy polarowe damskie w zimowe wieczory.

Polar czy wełna?

Ciepła bluza polarowa damska doskonale sprawdzi się w najchłodniejszych miesiącach roku. W takich warunkach bluza polarowa jest doskonałym zabezpieczeniem przed chłodem i mrozem, jako warstwa pod kurtką. A jednak zanim w 1979 roku amerykańska firma Malden Mills wynalazła ciepły, szybkoschnący (hydrofobowy – niewchłaniający więcej niż 1% wody) polar, ludzie nosili zimą głównie wełniane swetry. Wełna była miła, ciepła, ale ciężka, gryząca i podatna na mole. A kiedy ludzie wychodzili w wełnianych swetrach przed dom i akurat padał śnieg z deszczem, to wracali dosyć przemoknięci. Działo się tak dlatego, że wełna traciła swoje termiczne właściwości pod wpływem wilgoci.

Bluzy polarowe w różnych rodzajach

Musiało minąć kolejnych kilkadziesiąt lat, aby polar stał się modny i można było w nim zasiąść w grudniowy wieczór przy kominku bez poczucia zażenowania. Jeszcze w latach 90. bluza polarowa damska lub męska kojarzyła się niezbyt elegancko. Głównie dlatego, że był słaby jej wybór, szczególnie kolorystyczny. Dzisiaj mamy na rynku różnego rodzaju bluzy polarowe – na przykład polary damskie oferowane przez sklep internetowy denley.pl. Są lekkie, oddychające, antyalergiczne, termiczne i dają wiele stylistycznych możliwości. W sklepie znajdziesz zarówno długie bluzy polarowe, jak i krótkie. Są też różne kolory polarów – stworzysz z nimi uniwersalne, jak i oryginalne stylizacje.

Termiczność polaru

Wróćmy jednak do najważniejszej cechy polaru – termiczności. Tkanina polarowa składa się ze splotów poliestrowych tworzących miniaturowe termicznie rurki izolujące. Polar cechuje się też hydrofobią, czyli szybko schnie po wypraniu go. Dzianinowy charakter polaru zapewnia elastyczność i miękkość.

Reklama

Jaki kolor bluzy wybrać?

Jak już wspomnieliśmy, tkanina polarowa występuje w wielu wariantach kolorystycznych. W sezonie 2021/2022 wszechobecny kolor jest jednym z dominujących trendów. Modne są czerwienie, różne odcienie niebieskiego, beże, pomarańcze, żółcie i neony w klimacie dyskotekowych lat osiemdziesiątych. Modnie jest bawić się kolorami. Dobrze jest też zaopatrzyć się w bardziej stonowane i uniwersalne barwy, takie jak czernie, biele i szarości.

Klasyczny czarny polar damski

Domowy outfit – do czego założyć polarową bluzę? 

Jeśli planujesz spędzać zimowe wieczory w polarze, dobierz do niego równie wygodną odzież, jak na przykład legginsy albo jeansy. Pod polar załóż T-shirt. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś stworzyła oryginalny domowy look, zakładając do falbaniastej czerwonej spódniczki czerwoną bluzę. Ważne jest zachowanie spójności i umiaru – jeśli łączysz różne style, zachowaj podobny kolor.

Polar damski długi jako sukienka

W czasie świąt Bożego Narodzenia pragniemy czuć się wygodnie i wyjątkowo. Wymogi te spełnia długa bluza polarowa noszona jako sukienka mini. Załóż do niej wełniane rajstopy albo noś jako tunikę – z legginsami. W długim polarze noszonym jak sukienka poczujesz się lekko, kobieco i wygodnie. Z krótką bluzą, szczególnie w kolorze czerwonym, także stworzysz udaną świąteczną stylizację.

Polar – bluza, która się nie gniecie

Jest jeszcze kilka zalet polaru przydatnych właśnie zimą. Tkaniny tej nie musisz prasować, bo jest elastyczna i odporna na zagniecenia – kto miałby głowę biegać z żelazkiem w Święta Bożego Narodzenia? Polar możesz też prać w pralce. Nie musisz też martwić się tym, że zmechaci się czy zacznie elektryzować.

Czerwony polar damski z dłuższym włosiem

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj