Druga wygrana GKS Tychy. Remis w półfinale play-off

0

W czwartym meczu rywalizacji półfinałowej play-off Polskiej Hokej Ligi górą GKS Tychy. Podopieczni Andrieja Sidorenki wygrali z Tauronem Re-Plast Unią Oświęcim 2:1 i wyrównali tym samym stan rywalizacji.

Pierwsza tercja nie przyniosła bramek w spotkaniu, pomimo sytuacji dla obu stron, w tym gry Unii przez ponad półtorej minuty w podwójnej przewadze. Najbliżej zmiany wyniku był Erik Ahopelto, który trafił jednak w poprzeczkę. W drugiej części spotkania coraz śmielej atakowała Unia, z kolei tyszanie woleli czekać, co przeciwnik pokaże i ewentualnie kontratakować. Oświęcimianie cały czas nie potrafili pokonać Tomasa Fucika i to zemściło się na nich w 37. minucie. Filip Komorski wygrał bulik, a Roman Szturc huknął nie do obrony.

W ostatniej odsłonie GKS przestał już chować się na własnej tercji, tylko odważniej zaatakował. I w końcu opłaciło się im to. W przewadze, w 43. minucie, podwyższyli prowadzenie na 2:0 za sprawą Bartłomieja Jeziorskiego i emocje na Stadionie Zimowym w Tychach rozgorzały na dobre. Szczególnie, że parę minut później Unia złapała kontakt po golu Andrija Denyskina.

W ostatnich 10 minutach Unia parła do przodu, licząc na wyrównanie. Blisko szczęścia był Pawło Padakin, ale jego strzał najpierw znakomicie odbył Fucik, a dobitka odbiła się od słupka. Jednak poza tym GKS dobrze się bronił, a Unii ni pomogło nawet wycofanie bramkarza.

Piąty mecz w rywalizacji zostanie rozegrany w sobotę w Oświęcimiu.

Kamil Hajduk

16 marca 2023, Stadion Zimowy w Tychach
GKS Tychy – Tauron Re-Plast Unia Oświęcim

1:0: Szturc (Komorski) 36:35
2:0: Jeziorski (Dupuy) 42:18, 5/4
2:1: Denyskin (Padakin) 48:45

GKS: Fucik – Pociecha, Kaskinen; Sedivy, Komorski, Szturc – Jaśkiewicz, Bizacki; Gościński, Starzyński, Jeziorski – Younan, Nilsson; Mroczkowski, Boivin, Dupuy – Ubowski, Ciura; Juhola, Galant, Marzec.

Unia: Lindskoug – Diukow, Jerofiejevs; Denyski, Dziubiński, Padakin – Pangiełow-Jułdaszew, Jakobsons; Ahopelto, Cichy, Szczechura – Bezuska, P. Noworyta; Da Costa, Krzemień, Kowalówka – M. Noworyta, Sołtys; Laakso, Wanat, Prusak.

Karne minuty: 8:6.

Widzów: 3000.