GKS Tychy – Cracovia. Bezradność mistrzów Polski na własnej tafli

0
Gol Mroczkowskiego był jednym z nielicznych pozytywów. GKS Tychy był bezradny w każdym elemencie gry; fot. Łukasz Sobala

Hokeiści Cracovii z łatwością pokonali dziś (11 marca) na lodowisku w Tychach mistrza Polski w pierwszym meczu półfinałowym play-off.

Pierwsza bramka dla krakowian padła po błędzie Petera Novajovskiego, który wywrócił się na tafli. Kapica popędził solo na bramkę Raszki i technicznym strzałem pokonał tyskiego golkipera.

Hokeiści Cracovii grali szybciej, a mistrzowie Polski byli bezradni. W pierwszej tercji jedynym przebłyskiem ze strony GKS-u był gol wyrównujący Wronki.

Goście mocno weszli w drugą tercję. Bramki strzelali Sołowjow i Luke Ferrara. Na trzy minuty przed końcem tej odsłony meczu, po wrzutce Ciury, Mroczkowski zmniejszył rozmiary porażki GKS-u do 2:3.

Trzecia tercja to znów koncert krakowian. Murphy uciekł Pociesze i po lodzie pokonał Raszkę, a piątego gola wbił Damian Kapica, po podaniu Sołowjowa. Zawodnik uderzył bez przyjęcia pod poprzeczkę.

Drugi mecz w piątek, 12 marca również w Tychach.

GKS Tychy – Comarch Cracovia 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)

Bramki: 0:1 Damian Kapica (3), 1:1 Patryk Wronka (13), 1:2 Sołowjow (21), 1:3 Ferrara (29), 2:3 Mroczkowski (38), 2:4 Murphy (42), 2:5 Kapica (49).

GKS Tychy: Raszka – Ciura, Novajovsky, Dupuy, P. Szczechura, Wronka – Seed, Biro, A. Szczechura, Cichy, Mroczkowski – Pociecha, Kotlorz, Gościński, Komorski, Jeziorski – Mesikammen, Bizacki, Marzec, Rzeszutko, Galant.

Cracovia: Pieriewozczikow – Dudasz, Ignatowicz, Sołowjow, Welsh, Kapica – Kortomitin, Saukko, Drzewiecki, Nemec, Tiala – Gutwald, Doherty, Murphy, Goodwin, Ferrara – Gula, Saur, Brynkus, Jeżek, Csamango.