GKS Tychy – Miedź Legnica: Punkt, który należy szanować

0
Mecz na szczycie Fortuna 1 Ligi; fot. Łukasz Sobala

Remisem 0:0 zakończył się mecz 6. kolejki Fortuna 1 Ligi pomiędzy GKS-em Tychy a Miedzią Legnica. Gospodarze mieli swoje szanse, jednak brakło szczęścia przy finalizacji. To było spotkanie drużyn uplasowanych na szczycie ligowej tabeli.

Zespół GKS-u przystąpił do meczu z Miedzią osłabiony w stosunku do spotkania z Arką Gdynia. Dominika Połapa, zawieszonego na trzy spotkania za czerwoną kartkę we wspomnianym meczu (za popchnięcie chłopca do podawania piłek) zastąpił debiutant Norbert Wojtuszek, wypożyczony z Górnika Zabrze, z kolei trenera Dariusza Banasika (dwa mecze zawieszenia za czerwoną kartkę w poprzednim meczu za dyskusję z sędzią) niejako zastąpił asystent Michal Farkaš.

Pierwsze kilkanaście minut było stosunkowo wyrównane. Obie drużyny miały podobne posiadanie piłki i ilość strzałów, choć GKS miał je nieco lepsze – szczególnie po strzałach Wiktora Niewiarowskiego i Bartosza Śpiączki. Uderzenie tego pierwszego złapał jednak bramkarz Miedzi Jakub Mądrzyk, a drugiego zablokowali obrońcy. Z biegiem czasu zaczęło się robić nieco cieplej pod bramką strzeżoną przez Macieja Kikolskiego, ale trudno powiedzieć, żeby tyszanom groziła utrata bramki.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch niezłych okazji tyszan. Najpierw strzał Patryka Mikity, po kontrataku, zablokował obrońca, a chwilę później po rzucie różnym szczęścia ze sporego kąta szukał Marcel Błachewicz. Ale tak na dobrą sprawę po tych sytuacjach kolejnych długo nie było, konkretnie do 66. minuty. Śpiączka dostał świetne podanie z prawej strony od Wojtuszka, ale nieznacznie chybił będąc na wprost bramkarza. Chwilę później dobrze odnalazł się w polu karnym Mateusz Radecki. Bramki jednak wciąż nie padały.

Ze strony Miedzi w 80. minucie próbował Damian Michalik z kilkunastu metrów, ale piłka poszybowała wysoko ponad bramką. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem, z którego chyba nieco bardziej zadowolona jest Miedź.