GKS Tychy przegrał mecz na szczycie z Arką Gdynia

0
Arka Gdynia (żółte stroje) po wygranej z GKS-em umocnił się na pozycji lidera tabeli: fot. Łukasz Sobala

W piątek 1 marca GKS Tychy przegrał u siebie w 22. kolejce Fortuny 1 Ligi z Arką Gdynia 0:1. Jedynego gola zdobył najlepszy strzelec drużyny z Pomorza Karol Czubak. Był to mecz na szczycie pierwszoligowej tabeli.

Po pierwszej, bezbramkowej połowie, na początku drugiej los uśmiechnął się do Arkowców. W 52. minucie Olaf Kobacki dośrodkował z lewej strony boiska w pole karne, a najwyżej ze wszystkich wyskoczył Karol Czubak. Strzałem głową nie dał szans Maciejowi Kikolskiemu, tym samym zdobywając swoją dwunastą bramkę w ligowych rozgrywkach.

GKS, mimo prób, nie zdołał pokonać choćby raz bramkarza gości. Co więcej, kończył mecz w dziesiątkę. W doliczonym czasie gry za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Jakub Budnicki.

Przegrana tyszan pozwoliła Arce odskoczyć w tabeli na trzy punkty. Podopieczni trenera Wojciecha Łobodzińskiego wciąż są liderami z 43 punktami na koncie. Na drugiej pozycji jest GKS Tychy z 40 oczkami, ale po piętach depczą tyszanom Motor Lublin i Lechia Gdańsk z 38 punktami, które jeszcze zagrają mecz w tej kolejce.

1 marca 2024, Stadion Miejski w Tychach

GKS Tychy – Arka Gdynia 0:1 (0:0)

Bramka: 52′ Czubak

GKS: Kikolski – Połap (59′ Mikita), Budnicki, Nedić, Tecław (82′ Stangret), Dijaković – Wojtuszek, Radecki (73′ Kurtaran), Żytek (60′ Śpiączka), Ertlthaler – Rumin (74′ Mystkowski)

Arka: Lenarcik – Stolc, Marcjanik, Dobrotka, Gojny – Skóra (65′ Lipkowski), Gol, Milewski (80′ Borecki), Adamczyk (65′ Gaprindaszwili), Kobacki (88′ Azacki) – Czubak (88′ Turski)

Żółte kartki: Budnicki, Ertlthaler, Stangret – Gaprindaszwili.

Czerwona kartka: Budnicki (w 95. minucie za 2. żółtą).