GKS Tychy w finale! Zwycięstwo po wykorzystanych błędach Unii

0
Radość Filipa Komorskiego; fot. Łukasz Sobala

Dziś (22 marca), w siódmym, decydującym meczu półfinałowym play-off Polskiej Hokej Ligi, zawodnicy GKS Tychy pokonali na lodowisku w Oświęcimiu miejscową Unię 1:2 i tym samym awansowali do finałowego pojedynku o tytuł mistrza Polski. Tyszanie powalczą o niego z GKS Katowice.

Pierwszego gola w 7. minucie meczu zdobyła Unia. Laakso uderzył z bulika. Krążek przed bramką trącił Dariusz Wanat. Wpadł on do siatki po dalszym słupku.

Stan spotkania wyrównał Alexandre Boivin w drugiej tercji (w 32 minucie). GKS wykorzystał błąd Jerofejevsa przy wyprowadzaniu akcji (utrata krążka). Trójkolorowi wstrzelili gumę z niebieskiej linii i Boivin skutecznie ją dobił.

Pięć minut później GKS Tychy wyszedł na prowadzenie. Znów po błędzie hokeistów Unii. Tyszanie wyszli z trójkową kontrą (Szturc, Bizacki i Komorski). Bramkarza Lindskouga pokonał Szturc, trafiając do siatki pomiędzy parkanami golkipera.

W trzeciej tercji ponad 3 tysiące widzów nie oglądało już bramek. Tym samym GKS Tychy wygrał półfinał play-off w rywalizacji do czterech zwycięstw 4:3. W finale trójkolorowi zmierzą się z obrońcą tytułu mistrzowskiego  – GKS Katowice.

Unia: K. Lindskoug – R. Diukow, A. Jerofejevs, T. Laakso, D. Wanat, A. Denyskin – F. Pangiełow-Jułdaszew, K. Jākobsons, T. Da Costa, M. Cichy, A. Szczechura – P. Bezuška, P. Noworyta, E. Ahopelto, K. Dziubiński, P. Padakin – M. Noworyta, A. Prusak, S. Kowalówka, Ł. Krzemień, J. Sołtys.

GKS Tychy: T. Fučík – B. Pociecha, O. Kaskinen, O. Šedivý, F. Komorski, R. Szturc – E. Bagin, O. Bizacki, M. Gościński, F. Starzyński, B. Jeziorski – A. Younan, A. Nilsson, C. Mroczkowski, A. Boivin, J. Dupuy – M. Ubowski, B. Ciura, J. Juhola, R. Galant, S. Marzec.