GKS Tychy wygrał z groźnym beniaminkiem

0
W meczu nie brakowało twardych starć; fot. Łukasz Sobala

Dzisiaj (17 września) piłkarze GKS-u Tychy pokonali na własnej murawie Motor Lublin 2:0 (2:0). Tym samym tyszanie pokazali wyższość nad znakomicie spisującym się beniaminkiem. Na listę strzelców wpisał się Krzysztof Machowski i Wiktor Żytek.

Przed meczem z Motorem Lublin na płycie boiska pojawił się były zawodnik i kapitan GKS-u Tychy, Maciej Mańka. Kibice i władze klubu podziękowali mu za całą karierę, którą rozegrał w trójkolorowych barwach. Max Kothny, członek zarządu wręczył piłkarzowi okazjonalną koszulkę oraz pamiątkowy plakat.

Maciej Mańka rozegrał w barwach GKS Tychy 329 spotkań, zdobył 32 bramki i 3 awanse do wyższych klas rozgrywkowych. W pierwszym zespole grał od 2007 roku.

Pożegnanie Macieja Mańki; fot. Łukasz Sobala

Pierwszą połowę w wykonaniu tyszan śmiało można nazwać najlepszą, jaką mieliśmy szansę oglądać w tym sezonie. Trójkolorowi kontrolowali spotkanie i postawili na wysoki pressing. Świetnie też pokazali się w ataku pozycyjnym oraz defensywie.

W 14 minucie Mateusz Radecki przechwycił piłkę w środku pola i rozpoczął efektowną akcję. Potem piłkę przejął Krzysztof Machowski i imponującym zwodem minął kilku piłkarzy Motoru i zamknął akcję strzałem po przekątnej. Wychowanek GKS-u ustalił wynik na 1:0.

W 29 minucie znów bramkową akcję zainicjował Machowski, który świetnie dośrodkował w pole karne. Podanie wykorzystał Wiktor Żytek podwyższając wynik spotkania na 2:0. Motor Lublin w pierwszej połowie nie odnotował ani jednego trafnego strzału.

W drugiej połowie tyski zespół wyraźnie się cofnął. Trener Banasik postawił na zmiany, które nie zmieniły jednak zbytnio obrazu gry gospodarzy. To Motor był częściej przy piłce i próbował swojego szczęścia, wszystkie piłki jednak trafiały w ręce Kikolskiego, który znów zanotował czyste konto.

Zespół GKS-u Tychy ostatecznie zwyciężył 2:0 i wrócił (póki co, trwa nadal 8. kolejka) na 2. miejsce w tabeli Fortuna 1. Ligi. Pozostanie na nim, jeżeli 18.09 Górnik Łęczna nie wygra z Resovią.

GKS Tychy – Motor Lublin 2:0 (2:0)
Bramki: Krzysztof Machowski 14′, Wiktor Żytek 29′.
GKS Tychy: Kikolski – Dijaković (72′ Wojtuszek), Nedić, Niewiarowski (62′ Mikita), Błachewicz, Śpiączka (62′ Rumin), Machowski, Radecki (63′ Mystkowski), Żytek, Bieroński (90′ Szpakowski), Tecław.
Żółte kartki: Śpiączka, Mikita, Nedić, Żytek.
Sędziował: Jarosław Przybył.
Widzów: 5755.

(J), źródło: gkstychy.info