GKS Tychy wygrał z Odrą Opole na otwarcie rundy wiosennej. Dwa gole w niespełna dwie minuty

0
Tyszanie strzelili dwa gole w niespełna dwie minuty; fot. Łukasz Sobala

W piątek 16 lutego w meczu 20. kolejki Fortuna 1 Ligi GKS Tychy wygrał na własnym boisku z Odrą Opole 2:0. Tym samym tyszanie rozpoczęli rundę wiosenną sezonu 2023/2024 od zwycięstwa. Gole dla Trójkolorowych w niespełna dwie minuty strzelili: Marko Dijakovic i Daniel Rumin.

Kilka dni przed spotkaniem kibice GKS Tychy otrzymali dwie dobre wiadomości. Trener Dariusz Banasik przedłużył kontrakt z klubem do końca czerwca 2026 roku. Podobnie uczynił kapitan drużyny Nemanja Nedić. Czarnogórzec ma pozostać w Tychach również do czerwca 2026 r.

Wygrana tyszan z Odrą Opole jest cenna, bo rywale są czarnym koniem tego sezonu. Jesienią, w pierwszym meczu tych drużyn, GKS również pokonał tych rywali 2:0.

W ekipie GKS-u zadebiutowało w piątek aż trzech piłkarzy: Austriak Julius Ertlthaler, Anglik Teo Kurtaran i Maksymilian Stangret.

Na początku meczu optyczną przewagę mieli piłkarze Odry, ale to tyszanie wyprowadzili dwa zabójcze ciosy i to w niespełna dwie minuty.

W 32 minucie Ertlthaler krótko rozegrał rzut rożny do Żytka. Ten dośrodkował na pole karne, gdzie na siódmym metrze Nedic strącił piłkę głową w kierunku Rumina. Rumin strzelił głową z ostrego kąta. Bramkarz opolan odbił futbolówkę, ale po szczupaku Dijakovica był już bezradny.

Półtora minuty później Rumin przejął piłkę w połowie boiska, wbiegł na pole karne, okiwał dwóch obrońców i uderzył precyzyjnie przy krótkim słupku. Było już 2:0 dla GKS-u.

Odra miała szansę na zdobycie kontaktowego przed przerwą, ale Kikolski wybronił strzał z rzutu wolnego Borji Galana.

W drugiej połowie tyszanie przeważali, miele wiele sytuacji bramkowych, ale żadnej nie wykorzystali. Najbliżej podwyższenia rezultatu w doliczonym czasie gry był Radecki, ale jego strzał głową wybił z linią bramkowej efektowną paradą bramkarz opolan Haluch.

GKS Tychy wygrał czwarty mecz z rzędu. We wtorek 20 lutego Trójkolorowi zagrają w Łęcznej zaległe spotkanie 17. kolejki z tamtejszym Górnikiem.

GKS Tychy – Odra Opole 2:0 (2:0)

Bramki: Marko Dijakovic (32), Daniel Rumin (34).

Żółte kartki: Ertlthaler, Tecław, Śpiączka, Kurtaran – Piroch, M. Kamiński, Spychała, Purzycki.

GKS: Kikolski – Połap, Budnicki, Nedić, Tecław, Dijakovic (90+3. Blachewicz) – Wojtuszek, Żytek (84. Kurtaran) – Rumin (84. Stangret), Ertlthaler (72. Szpakowski) – Śpiączka (72. Radecki)

Odra: Haluch – Spychała, Piroch, M. Kamiński, Pikk – Niziołek, Purzycki (80. Continella 90. W. Kamiński) – Galan, Sarmiento, Antczak (46. Surzyn) – Sula (46. Hebel).