Piłkarze GKS Tychy odwrócili wynik meczu w doliczonym czasie gry

0
Tyszanie cieszą się ze zwycięstwa; fot. Łukasz Sobala

Dziś (27 listopada), na zakończenie 16. kolejki Fortuny 1 Ligi, piłkarze GKS Tychy pokonali na własnym boisku Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:2 (0:2). Tyszanie odwrócili wynik meczu w doliczonym czasie gry.

Zawodnicy z Niecieczy strzelili pierwszego gola w 24. minucie z rzutu karnego (bramkarz GKS-u sfaulował zawodnika rywali).

Trójkolorowi próbowali wyrównać. Rumin trafił do bramki Bruk-Betu, ale gol nie został uznany z powodu przewinienia tyskiego zawodnika. W doliczonym czasie do pierwszej połowy podwoił Bruk-Bet podwyższył na 2:0, znów z rzutu karnego. Wiktor Biedrzycki wykorzystał rzut karny po faulu Wiktora Żytka.

Druga połowa należała do GKS-u Tychy. W 62. minucie Rumin przechwycił piłkę na połowie przeciwnika i w sytuacji sam na sam pokonał Tomasza Loskę.

W 89. minucie, po analizie VAR, arbiter anulował podyktowanie rzutu karnego dla GKS-u Tychy.

Z powodu przedłużonych obu połów meczu, spotkanie zakończyło się po… dwóch godzinach i 15 minutach! GKS wykorzystał doliczone 15 minut do drugiej połowy. W 99. minucie Wiktor Żytek strzelił na 2:2 z rzutu karnego (zagranie ręką), a w 105. minucie Bartosz Śpiączka głową zapewnił zwycięstwo tyszanom.

GKS Tychy – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:2 (0:2)

0:1 – Wiktor Biedrzycki (k.) 25′
0:2 – Wiktor Biedrzycki (k.) 45′
1:2 – Daniel Rumin 62′
2:2 – Wiktor Żytek (k.) 90′
3:2 – Bartosz Śpiączka 90′

GKS: Kikolski – Połap (61′ Machowski), Budnicki, Nedić, Dijaković (89′ Dzięgielewski), Błachewicz (46′ Skibicki), Rumin, Żytek, Wojtuszek (89′ Mystkowski), Szpakowski (46′ Niewiarowski), Śpiączka

Bruk-Bet: Loska – Zawijskyj, Biedrzycki, Spendlhofer, Wacławek (66′ Putiwcew), Radwański, Ambrosiewicz, Dombrowskyj, Trubeha (75′ Poznar), Karasek (75′ Fassbender), Branecki (46′ Jakubik)

Żółte kartki: Żytek, Skibicki, Nedić (GKS) oraz Poznar, Spendlhofer (Bruk-Bet)