Piłkarze GKS Tychy przełamali się. Pełna kontrola i przekonujące zwycięstwo

0
Bartosz Biel strzela na 2:0 dla GKS-u; fot. Łukasz Sobala

Piłkarze GKS Tychy przełamali się i pokonali u siebie GKS Jastrzębie 4:1. Bramki dla tyszan zdobyli Jakub Piątek, Bartosz Biel, Dominik Połap i Sebastian Steblecki. Gospodarze wygrali tym samym pierwszy mecz od 3 października i awansowali w tabeli na 4. pozycję.

Tyszanie przystępowali do meczu jako zdecydowani faworyci. Ekipa trenera Artura Derbina przed meczem zajmowała 8. pozycję, podczas gdy goście znajdowali się w strefie spadkowej. GKS Jastrzębie był więc doskonałym zespołem na przełamanie dla Trójkolorowych, którzy od ponad miesiąca nie wygrali spotkania.

Wynik w 10. minucie otworzył Jakub Piątek. Pomocnik GKS Tychy strzałem zza pola karnego pokonał 17-letniego Mikołaja Reclafa, stojącego w bramce jastrzębian. Od tego momentu gospodarze kontrolowali przebieg spotkania.

Trzynaście minut później mogli podwyższyć, ponownie za sprawą Piątka i jego strzału z odległości, ale tym razem Reclaf popisał się piękną paradą. W 37. minucie było już 2:0. Piłkę na własnej połowie utrzymał Gracjan Jaroch, do przodu pociągnął Dominik Połap, dobrze dośrodkował Marcin Kozina, a doskonałą kontrę wykończył Bartosz Biel.

Krótko po przerwie padł trzeci gol dla tyszan. Kozina podał do Połapa, a ten mierzonym strzałem podwyższył wynik meczu. Goście nie poddawali się jednak. W 67. minucie trafili na 1:3, a gola zdobył Jakub Niewiadomski po dograniu Dariusza Kamińskiego. Tyszanie grali wciąż swoje i wkrótce powinni jeszcze podwyższyć wynik. Najpierw Sebastian Steblecki uderzył w słupek, a chwilę później w kapitalnej sytuacji głową spudłował Jaroch.

W końcu Kamil Szymura trafił po dobrym rozegraniu rzutu wolnego, ale sędzia odgwizdał spalonego. GKS Tychy dopiął swego w 88. minucie, a bramkę po błędzie obrony zdobył Steblecki. Jeszcze przed końcem swoje szanse mieli Kamil Kargulewicz i Wiktor Żytek, natomiast nie udało im się pokonać bramkarza rywali, a mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla GKS Tychy.