Rusza liga. Wygrana GKS w ostatnim sparingu

0

Dziś (22 lutego) piłkarze GKS Tychy rozegrali ostatni sparing przed rozpoczęciem rundy wiosennej Fortuny I ligi. Na własnym boisku tyszanie pokonali Górnika Łęczna 2:0.

Już w 9. minucie spotkania sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił kapitan GKS-u Łukasz Grzeszczyk. Podrażnieni szybką stratą gola piłkarze z Łęcznej ruszyli do ataku, ale zabrakło skuteczności.  Najlepszej okazji nie wykorzystał Przemysław Banaszak. Na 2:0 wynik podwyższył obrońca Łukasz Sołowiej. Gola zdobył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W drugiej połowie obaj trenerzy dokonali zmian, ale nie padły już żadne gole.

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0 (2:0)

Bramki: Grzeszczyk 9. (z rzutu karnego), Sołowiej 35.

GKS: Jałocha (53 Igaz)) – Mańka, Biernat, Sołowiej, Kallaste, Steblecki (66 Połap), Biegański (66 Kamavuaka), Krišto (66 Piątek), Grzeszczyk, Szumilas, Lewicki (46 Piątkowski). Trener: Ryszard Tarasiewicz

Górnik: Kostrzewski (46 Rojek) – Leandro (46 Sasin), Midzierski (46 Pajnowski, 75 Turek), Baranowski, Zagórski (72 Cielebąk), Stromecki, Tymosiak (46 Kalinkowski), Wójcik (46 Cierpka), Stasiak (65 Dzięgielewski), Lewandowski (46 Orłowski), Banaszak (65 Śpiączka). Trener: Kamil Kiereś