Tyszanin medalistą lekkoatletycznych mistrzostw Polski

0
Szymon Topolnicki na podium w Radomiu (pierwszy z prawej); fot. Bogdan Przybycin

Tyszanin medalistą lekkoatletycznych mistrzostw Polski. Tyszanin Szymon Topolnicki, reprezentujący AZS AWF Katowice, zdobył brązowy medal na zakończonych w ubiegłym tygodniu Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce. Zawody te miały też i inne tyskie akcenty.

Od 23 do 25 sierpnia w Radomiu odbyły się 95 Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce (seniorzy). Wystartowała w nich 19-letnia tyszanka Karina Sofińska (trójskok), zawodniczka MOSM Tychy. Jak informuje nas Bogdan Przybycin, jej trener, to był debiut Kariny w mistrzostwach Polski seniorów. Zajęła szóste miejsce. Karina jest pięciokrotną medalistką mistrzostw Polski w kategoriach juniorskich (w tym roku zdobyła 2 brązowe medale).

Start utalentowanej Kariny Sofińskiej, to nie był jedyny tyski akcent zakończonych w ubiegłym tygodniu mistrzostw Polski seniorów. Jak słyszymy od Bogdana Przybycina brązowy medal w biegu na 3 km z przeszkodami wywalczył tyszanin Szymon Topolnicki, reprezentujący klub AZS AWF Katowice. Zdobył tym samym po raz drugi brązowy krążek seniorskich mistrzostw Polski (rok wcześniej też był trzeci na zawodach tej rangi w Lublinie).

Julia Korzuch (środkowy tor); fot. Bogdan Przybycin

Mówiąc o tyszanach na radomskich zawodach koniecznie należy wspomnieć jeszcze o walecznej Julii Korzuch, która reprezentowała Sosnowiec. Była, jak słyszymy, czwarta w biegu na 400 m przez płotki – do zdobycia medalu zabrakło jej zaledwie 0,09 sekundy.