Złoto i srebro dla tyszanek na Akademickich Mistrzostwach Polski

0
Julia Frąckowiak, wicemistrzyni Akademickich Mistrzostw Polski w skoku w dal; fot. Bogdan Przybycin

W niedzielę 22 maja w Poznaniu zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. W zawodach, które rozpoczęły się 20 maja, wystartowały trzy tyszanki reprezentujące różne kluby sportowe: Julia Korzuch, Julia Frąckowiak, Magdalena Wilk. Julia Korzuch zdobyła złoty medal, Julia Frąckowiak srebrny.

Jak informuje nas trener Bogdan Przybycin, Julia Frąckowiak (studentka Politechnik Śląskiej reprezentująca klub MCKIS Jaworzno) zdobyła w Poznaniu tytuł wicemistrzyni kraju w skoku w dal. Skoczyła 602 cm. Natomiast Julia Korzuch (studentka Uniwersytetu Śląskiego reprezentująca AZS AWF Katowice) wygrała w Poznaniu bieg na 400 m przez płotki w czasie 58,11 s. To jej koronna konkurencja. Tydzień temu, jak słyszymy, wygrała mityng 100-lecia Śląskiego Związku LA na Stadionie Śląskim w Chorzowie. W zawodach wzięła udział również tyszanka Magdalena Wilk zawodniczka MOSM. Pobiegła na dystansie 1500 m. Zajęła 35 miejsce.

– Za trzy tygodnie w Suwałkach odbędą się mistrzostwa Polski – mówi Bogdan Przybycin. – Myślę, że jest szansa, by Julia Korzuch wygrała tam bieg na 400 m. Ciekawostką jest, że zrezygnowała ona z występu w Birmingham w Diamentowej Lidze (miała tam biegać jako „prowadząca tempo” dla najlepszych na świecie zawodniczek średniodystansowych), czyli ma w tym sezonie określone cele. Natomiast Julia Frąckowiak to największy talent, jaki objawił się w ostatniej  dekadzie w tyskiej lekkiej atletyce. W zeszłym roku zdobyła srebro młodzieżowych mistrzostw Polski.