Zwycięska seria GKS Tychy przerwana

1
Sędzia był nieugięty. Czerwoną kartę zobaczył Dominik Połap i trener Banasik; fot. Łukasz Sobala

Dziś (20 sierpnia), w ramach piątej kolejki Fortuny 1 Ligi, GKS Tychy rozegrał mecz na wyjeździe z Arką Gdynia. Tyszanie przegrali 0:2 (0:0), przerywając tym samym serię samych zwycięstw w tym sezonie.

Do skandalicznego zdarzenia doszło w 36. minucie meczu. Miało ono wpływ na przebieg spotkania.

23-letni pomocnik GKS-u Dominik Połap nie utrzymał nerwów na wodzy i przy linii bocznej boiska popchnął chłopaka od podawania piłek. Sytuację tę zauważył sędzia i ukarał Połapa czerwoną kartką. Zawodnik nie zgadzał się z decyzją arbitra. Wywiązała się przepychanka z piłkarzami Arki. Ostatecznie czerwony kartonik ujrzał również trener tyszan Dariusz Banasik i został odesłany na trybuny.

Osłabieni piłkarze GKS-u, w 51. minucie stracili gola, po uderzeniu Olafa Kobackiego. Na 0:2 dla Arki podwyższył w 82. minucie Karol Czubak. Tym samym została przerwana seria czterech zwycięstw Trójkolorowych w tym sezonie ligowym.