Cenny punkt GKS-u Tychy w Mielcu

0
Sebastian Steblecki dał GKS-owi Tychy punkt w meczu w Mielcu (fot. gkstychy.info)

Tyszanie w meczu ze Stalą szybko stracili bramkę i sprokurowali rzut karny dla gospodarzy. Mimo wszystko, z trudnego terenu wywieźli cenny remis.

Już w 16. minucie piłkę z rzutu wolnego przegłówkował Kamil Zapolnik, a ta trafiła do wychodzącego na pozycję Martina Dobrotki, który strzelił tuż obok wychodzącego z bramki Konrada Jałochy.

Mielczanie mogli podwyższyć prowadzenie, gdy Zapolnik faulował w polu karnym Dobrotkę. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Gettinger i strzelił tak, że Jałocha odbił piłkę. To drugi mecz z rzędu, w którym tyski golkiper broni rzut karny.

Tyszanie nie zagrali wielkiego meczu, złapali aż sześć żółtych kartek, ale nie pozwolili gospodarzom na strzelenie kolejnych goli.

Siedem minut przed końcem meczu Zapolnik świetnie odegrał do Sebastiana Stebleckiego, ten ograł obrońcę i mocnym strzałem dał tyszanom remis 1:1.

Stal Mielec – GKS Tychy 1:1 (1:0)