GKS Tychy zagrał z pretendentem do rozgrywek Ligi Konferencji UEFA

0

Dziś (15 lipca) piłkarze GKS Tychy rozegrali mecz towarzyski z FC Vorskla Poltava, drużyną z ukraińskiej ekstraklasy. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Dwie bramki dla tyszan zdobył Daniel Rumin. To był ostatni sparing drużyny trenera Dariusza Banasika przed startem kolejnego sezonu Fortuna 1. Ligi.

GKS Tychy szybko otworzył wynik. Daniel Rumin umieścił piłkę w siatce już w 2. minucie. Do remisu goście doprowadzili w 34. minucie spotkania. Bramkę dla Poltavy zdobył Vladen Yurchenko. Dwie minuty później prowadzenie objęli goście po potrafieniu Rusłana Stepaniuka. W 42. minucie wyrównał Rumin, który zdobył drugiego gola w tym meczu. W drugiej połowie widzowie bramek już nie obejrzeli.

Był to ostatni mecz kontrolny GKS Tychy. 22 lipca Trójkolorowi rozpoczną nowy sezon Fortuna 1. Ligi, grając na wyjeździe z beniaminkiem Polonią Warszawa.

Rywal tyszan to drużyna ukraińskiej ekstraklasy. FC Vorskla Poltava rozegra swoje domowe mecze w ramach eliminacji Ligi Konferencji Europy na Stadionie Miejskim w Tychach. Pierwszy mecz odbędzie się 27 lipca. Będzie to spotkanie II rundy eliminacji Ligi Konferencji. Rywalem Ukraińców będzie zwycięzca pary słowacko-gruzińskiej FC DAC 1904 Dunajska Streda – Dila Gori.

Skład na 1. połowę: Kikolski, Machowski, Budnicki, Nedić, Tecław, Błachewicz, Radecki, Żytek, Mystkowski, Rumin, Mikita.

Skład na 2. połowę: Kikolski, Szpakowski, Budnicki, Nedić (C), Tecław, Błachewicz, Radecki, Żytek, Niewiarowski, Rumin, Mikita.

(J), źródło: gkstychy.info