Instytut Studiów Podyplomowych ma 5 lat

3
Fot. J. Jędrysik
Reklama

Tegoroczna inauguracja roku akademickiego 2017/2018 w Instytucie Studiów Podyplomowych w Tychach odbyła się 28 października i połączona była z jubileuszem pięciolecia tej placówki kształcącej w ponad 70 specjalnościach z zakresu pedagogiki, psychologii, zarządzania, prawa i administracji.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. odprawionej w kościele pw. św. Marii Magdaleny w intencji społeczności ISP. Następnie w auli Centrum Balbina wprowadzono sztandar partnerskiej uczelni Instytutu – Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu. W poczcie sztandarowym byli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego ZDZ im. Orląt Lwowskich w Tychach. Chór zaśpiewał hymn narodowy oraz pieśń „Gaude Mater Polonia”.

Głos zabrał Radosław Ciaś, dyrektor Instytutu Studiów Podyplomowych. Podkreślił na wstępie, że w tak szybko zmieniających się czasach społeczność ISP zawsze powierzała się opiece Pana Boga i Matki Bożej. – I to błogosławieństwo widać nawet w statystykach. Zaufało nam już blisko 3 tys. słuchaczy. Powstały nowe ośrodki w Bielsku-Białej, Rybniku i Katowicach. Mamy ponad 70 specjalności studiów podyplomowych i ciągle przybywają nowe. Za nami 230 tys. godzin zajęć, w tym praktyczne  studyjnych. Wielu naszych absolwentów prowadzi firmy,a 90 proc. z nich jest aktywnych zawodowo. U nas zajęcia są bez ukrytych opłat, czyli bez oszukiwania. Natomiast przy 100-procentowej ściągalności opłat i 100-procentowej wypłacie wynagrodzeń – mówił Radosław Ciaś.

Z okazji jubileuszu wręczono statuetki najlepszym wykładowcom ISP, którzy przez pięć lat wnieśli ogromny wkład pracy na rzecz Instytutu i wyróżniali się na tle całej kadry. Ich zaangażowanie ma swoje odzwierciedlenie  w wiedzy, który posiadają absolwenci, wykorzystując ją na co dzień w swojej pracy. Wyróżnienia otrzymali: Agnieszka Kulik-Jęsiek, Marta Nowak-Mazurkiewicz, Ewa Stankowska, Katarzyna Chmielewska, Anna Stankiewicz, Ewa Kicińska, Ana Beatricze Świergolik, Joanna Gawor i Łukasz Gawor.

Reklama

Wykład inauguracyjny pt. „Alternatywy 4 naszej pedagogiki” wygłosił dr Zbigniew Marten, wykładowca akademicki kilku uczelni, wieloletni biegły sądowy, autor programów szkoleń dla sędziów, prokuratorów i kuratorów, a także pierwszych w polskiej literaturze publikacji na temat mediacji sądowych w sprawach rodzinnych oraz idei pedagogiki sądowej. Nawiązując do tytuły wykładu, dr Marten zadał cztery pytania, na które odpowiedzi tylko z pozoru są proste. Czy pedagog powinien też wychowywać, czy ograniczyć się tylko do nauczania? Czy wychowywać do przeszłości, czy do przyszłości? Czy wychowywać do rozwoju indywidualnego, czy społecznego? I wreszcie czy mamy wychowywać według własnego systemu wartości, czy według tzw. wartości uniwersalnych?

Po wykładzie odśpiewano pieśń „Gaudeamus Igitur”, częstowano urodzinowym tortem z logo Instytutu Studiów Podyplomowych, a następnie zaproszono gości na bankiet do restauracji „Osteria le Botti”.

Reklama

3 KOMENTARZE

  1. Dzięki za odpowiedź. A więc mojej pierwszej uczelni już nie ma 🙁 Dobrze, że mam drugi dyplom, istniejącej i realnej uczelni 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj