Kolejny medal rangi mistrzostw Polski dla lekkoatlety Mateusza Misterka – tym razem brązowy

0
Trener Bogdan Przybycin i Mateusz Misterek z brązowym medalem na zawodach w Rzeszowie; źródło; Bogdan Przybycin

Mateusz Misterek, lekkoatleta reprezentujący Miejski Ośrodek Sportu Młodzieżowego Tychy, zdobył brązowy medal w trójskoku podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. To już czwarty medal rangi mistrzostw Polski zdobyty przez tego zawodnika.

Jak informuje nas trener Bogdan Przybycin, Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych (U- 20 i U- 18) odbyły się w Rzeszowie. Trwały od 10 do 12 lutego br. Wystąpiło w nich pięcioro tyskich lekkoatletów reprezentujących Miejski Ośrodek Sportu Młodzieżowego Tychy. Najlepiej spisał się Mateusz Misterek (uczeń Ponadgimnazjalnego Zespołu Szkół w Bieruniu). Pobił swój rekord życiowy, skacząc na odległość 14,33 m. Wynik ten dał mu trzecie miejsce.

Jest to już czwarty medal rangi mistrzostw Polski zdobyty przez Mateusza Misterka. Niewiele brakowało, by na podium stanęła również biegaczka Roksana Gaj (podopieczna trenera Józefa Gawliny). Jak słyszymy od B. Przybycina, Roksana zajęła czwarte miejsce w biegu na 2000 m, uzyskując czas 6,44,91 sek. (jej rekord życiowy).

Wyniki innych zawodników MOSM Tychy startujących w rzeszowskich zawodach:

Bartłomiej Wilk (U-18) w biegu na 2000 m z wynikiem  6,06,66 sek. (rekord życiowy) zajął 14 miejsce, Artur Bizoń (U-20) w biegu na 1500 m zajął 16 miejsce, Tomasz Lubowiecki (U-18) w sprincie na 60 m zajął 18 miejsce.