Lechia poza zasięgiem GKS-u Tychy. Zamiast lidera tabeli, piąte miejsce

0
Fot Łukasz Sobala

W niedzielę, 5 listopada, w 14. kolejce Fortuna 1 Ligi piłkarze GKS Tychy przegrali u siebie z Lechią Gdańsk 1:3 (0:1). Ta porażka (pierwsza w Tychach w tym sezonie) zepchnęła GKS na 5. miejsce w tabeli.

Po porażce GKS-u Tychy z Legią Warszawa (0:3) w 1/16 finału Pucharu Polski, Trójkolorowi znów stracili trzy gole na swoim stadionie, tym razem w ligowej batalii z Lechią Gdańsk.

Stawką meczu dla tyszan było objęcie prowadzenia w tabeli (lider Odra Opole przegrała swoje spotkanie). Warunkiem była jednak wygrana GKS-u. Porażka z Lechią zepchnęła GKS na piątą pozycję.

Niedzielny mecz oglądało niespełna 3,8 tys. widzów (z Legią ponad 13 tys.).

Lechia wyszła na prowadzenie w 24. minucie. Maksym Chłań wpadł w pole karne, poprzekładał obrońców w stylu Leo Messiego i celnie strzelił przy samym słupku.

Po przerwie, w 52. minucie, tyszanie wyrównali. Dalekie, perfekcyjne dośrodkowanie Połapa wykorzystał Bartosz Śpiączka. Piłka, uderzona przez niego głową, zaskoczyła bramkarza Lechii. Odprowadzał ją tylko wzrokiem.

GKS cieszył się z wyrównania tylko dwie minuty. Drugą bramkę dla gości zza pola karnego strzelił Bośniak Rifet Kapić.

W 61. minucie tyszanie stracili piłkę w połowie boiska. Lechia wyprowadziła szybką kontrę. Tomasz Neugebauer wyłożył piłkę Tomasowi Bobcekowi, a ten nie spudłował. System VAR potwierdził, że Słowak nie był na spalonym.

W meczu bywało nerwowo. Posypały się żółte kartki. Zawodnicy i sztab szkoleniowy GKS Tychy narzekali na pracę sędziego. Piłkarze GKS-u otrzymali 6 kartoników. Natomiast w pierwszej połowie żółtą kartkę zobaczył trener Banasik. W przerwie za dyskusje z arbitrem czerwoną kartkę dostał trener przygotowania fizycznego Mateusz Surowiec, a na początku drugiej połowy na trybuny został odesłany asystent trenera Michal Farkas.

(J)

GKS Tychy – Lechia Gdańsk 1:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Maksym Chłań 24′, 1:1 Bartosz Śpiączka 52′, 1:2 Rifet Kapić 54′, 1:3 Tomas Bobcek 61′.

GKS: Maciej Kikolski – Dominik Połap, Marko Dijakovic, Nemanja Nedić, Jakub Budnicki (46′ Jakub Tecław), Marcel Błachewicz – Przemysław Mystkowski (46′ Wiktor Niewiarowski), Norbert Wojtuszek, Marcin Szpakowski (46′ Bartosz Śpiączka), Mateusz Radecki (76′ Natan Dzięgielewski) – Daniel Rumin (76′ Jakub Bieroński).

Lechia: Bohdan Sarnawśkyj – Dominik Piła, Elias Olsson, Andrei Chindris, Miłosz Kałahur – Camilo Mena (90+2′ Louis D’Arrigo), Tomasz Neugebauer (67′ Kacper Sezonienko), Iwan Żelizko, Rifet Kapić (74′ Jan Biegański), Maksym Chłań (90+1′ Jakub Sypek) – Tomas Bobcek (67′ Łukasz Zjawiński).

Żółte kartki: Budnicki, Śpiączka, Połap, Nedić, Dijakovic, Dzięgielewski (GKS) oraz Żelizko, Biegański (Lechia).

Liczba kibiców: 3792.