Powstaje Tyskie Centrum Wolontariatu

0
fot. Luisella Planeta Leoni z Pixabay
Reklama

W Tychach powstaje centrum wolontariatu, tworzone przez miasto Tychy i fundację Internationaler Bund Polska – poinformował dzisiaj (12 lipca) Urząd Miasta Tychy. W ofercie m.in. warsztaty, spotkania, doradztwo i wsparcie.

– Wiemy, że w Tychach jest wiele oddolnych inicjatyw, które propagują idee wolontariatu oraz zaangażowania społecznego – mówi Maciej  Gramatyka, wiceprezydent Tychów ds. społecznych. – Wiele dobrego dzieje się dzięki wolontariuszom, którzy są obok nas. Chcemy żeby mieli swoje miejsce, gdzie mogą się zgłosić, gdzie dostaną wyczerpującą informację. Dlatego zleciliśmy prowadzenie centrum wolontariatu, w ramach otwartego konkursu ofert, fundacji Internationaler Bund Polska.

Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy, informuje, że w ofercie Tyskiego Centrum Wolontariatu są: warsztaty, szkolenia dla wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu w organizacjach i instytucjach realizujących program wolontariatu pracowniczego; szeroki wachlarz doradztwa dla organizacji pozarządowych i instytucji z zakresu współpracy z wolontariuszami; baza wolontariuszy; baza ofert wolontariatu przygotowanych przez tyskie organizacje pozarządowe i instytucje; spotkania, szkolenia promujące i zachęcające do wolontariatu; aktualności o akcjach, grach, zabawach organizowanych przez i dla wolontariuszy.

Biuro Tyskiego Centrum Wolontariatu znajduje się, jak słyszymy, w Tychach przy ul. Edukacji 11.  Kontakt: Bartłomiej Szymczyk – tel. (0048) 32 219 10 10. Projekt realizowany jest w ramach zadania publicznego pod nazwą ,,Działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych” współfinansowanego z budżetu Miasta Tychy.

(pp)

Reklama

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here