Tyszanie gromią outsidera

0

GKS Tychy wysoko pokonał ostatni zespół Fortuna 1. ligi Odrę Opole 6:1 w sparingu rozegranym dziś (11 października) na Stadionie Miejskim w Tychach. Mecz został rozegrany z powodu przełożenia spotkań ligowych z racji powołań do reprezentacji narodowych zawodników Odry i Miedzi Legnica.

Trener Ryszard Tarasiewicz ustawił tyską jedenastkę w dość nietypowy sposób, z trzema środkowymi obrońcami i wahadłowymi w osobach Bartosza Szeligi i Macieja Mańki. Dało to jednak dobry rezultat, bo do przerwy GKS prowadził 2:0. Pierwszego gola zdobył w 25. minucie kapitan Łukasz Grzeszczyk z rzutu karnego, który wcześniej wywalczył. Pomocnik tyszan precyzyjnym strzałem przy słupku kompletnie zwiódł bramkarza Odry. Drugi gol padł parę chwil przed przerwą. Szeliga dobrze ruszył lewą stroną w pole karne, po czym piłka znalazła się z drugiej strony pod nogami Mańki. Ten przeszedł dwóch przeciwników i wyłożył Szelidze piłkę niczym na tacy. Nie pozostało nic innego, jak wbić ją do bramki z najbliższej odległości.

Kilkadziesiąt kibiców, którzy zdecydowali się zobaczyć z trybun mecz, musiało poczekać do 57. minuty na kolejną bramkę w spotkaniu. Tym razem bramkę po wycofaniu Łukasza Monety zdobył Wojciech Szumilas. W ciągu następnych siedmiu minut na Stadionie Miejskim padły aż trzy kolejne bramki! W 59. minucie Dominik Połap dośrodkował prosto na głowę niepilnowanego Mateusza Piątkowskiego, w 62. minucie zawodnik Odry Tomas Mikinic kapitalnym strzałem w okienko pokonał Adriana Odyjewskiego, a dwie minuty po golu gości, Połap w polu karnym przytomnie uderzył odbitą piłkę i zdobył bramkę numer pięć dla GKS.

Na dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry padł szósty gol dla Trójkolorowych. Dawid Kasprzyk zabawił się z rywalami w polu karnym i po indywidualnej akcji zdobył swoją upragnioną bramkę.

11 października 2019, Stadion Miejski w Tychach
GKS Tychy – Odra Opole 6:1 (2:0)
Bramki: 25’(k) Grzeszczyk, 42’ Szeliga, 57’ Szumilas, 59’ Piątkowski, 64’ Połap, 81’ Kasprzyk – 62’ Skrzypczak.
GKS Tychy: Jałocha (46’ Odyjewski) – Mańka (46’ Kasprzyk), Kowalczyk (46’ Szołtys), Biernat, Sołowiej, Szeliga – J. Piątek (46’ Połap), K. Piątek (46’ Laskoś), Grzeszczyk (46’ Szumilas), Steblecki (46’ Moneta) – Lewicki (46’ Piątkowski).