GKS Futsal Tychy w ćwierćfinale Pucharu Polski

0
GKS Futsal Tychy; fot. GKS Futsal Tychy

Futsaliści pierwszoligowego GKS Tychy po pokonaniu drugoligowego Śląska Wrocław awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski. Tym razem rywal będzie trudniejszy, bowiem do Tychów przyjedzie drużyna Red Dragons Pniewy – 6. zespół FOGO Futsal Ekstraklasy (najwyższej klasy rozgrywkowej).

Wygrana ze Śląskiem to szóste zwycięstwo tyszan w siódmym meczu, od kiedy trenerem został Andrzej Szłapa. Tym razem GKS dość szybko „ustawił” sobie rywala, w 10. minucie prowadząc już 3:0 po golach Cichego, Pasierbka i Kosowskiego. Gospodarze odgryźli się jednak jeszcze w 1. połowie, strzelając w 13. minucie za sprawą Stasiaka. Chwilę później na 4:1 podwyższył Kosowski, a przed syreną kończącą pierwszą połowę dla Śląska strzelił jeszcze Hoilik.

Resztę bramek kibice mogli oglądać w końcowej części meczu. Śląsk „złapał” już pięć fauli, co wykorzystali tyszanie. Na 5:2 w 33. minucie podwyższył Sitko, a dwie minuty później Migdał zdobył szóstego gola dla swojej drużyny. W odpowiedzi Bondarenko strzelił na 3:6, a Hoilik skutecznie zakończył kontratak swojego zespołu w 38. minucie, zdobywając czwartą bramkę dla Śląska. Tuż przed końcem wynik ustalił Haase, strzelając na pustą bramkę siódmego gola dla GKS.

W losowaniu par ćwierćfinałowych GKS trafił na Red Dragons Pniewy, czyli zespół z ekstraklasy. Spotkanie zostanie rozegrane w Tychach 15 marca.

(KH)

22 lutego 2023 roku, hala AZS UP we Wrocławiu
Śląsk Futsal Wrocław – GKS Futsal Tychy 4:7 (2:4)

Bramki: 13’ Stasiak, 19’ 38’ Hoilik, 37’ Bondarenko – 1’ Cichy, 8’ Pasierbek, 10’ 14’ Kosowski, 33’ Sitko, 35’ Migdał, 39’ Haase.

Śląsk: Dudek (Sasiela) – Bondarenko, Dziubczyński, Kozak, Szutiak – Czocheli, Hoilik, Kapinos, Krawiec, Kuras, Masłynkow, Stasiak, Taranek.

GKS: Moskwa (Wróblewski) – Haase, Kosowski, Cichy, Sitko – Kokot, Krzyżowski, Migdał, Pasierbek, Pytel, Słonina, Stec, Szostok.

Żółte kartki: Czocheli, Stasiak – Pytel.