Wielki sukces piłkarki z Tychów. Puchar zdobyty na Stadionie Narodowym

0
Drużyna UKKS Katowice z prezesem PZPN i prezydentem Polski na Stadionie Narodowym. Kamila stoi druga z prawej; fot. UKKS Katowice

Kamila Jaworska, 10-letnia tyszanka, zawodniczka klubu piłkarskiego UKKS Katowice wygrała ze swoją drużyną turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W finale, rozegranym na Stadionie Narodowym w Warszawie, drużyna Kamili pokonała Ślęzę Wrocław 6:3.

Kamila rozpoczęła swoją przygodę z piłką nożną w wieku 3,5 roku. Rozpoczęła wówczas treningi w kobiecej drużynie Polonia Tychy. Z tyskim zespołem była związana 6 lat. Obecnie gra w Uczniowskim Kobiecym Klubie Sportowym Katowice na pozycji obrończyni.

W dniach 12-14 czerwca br., po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, w Warszawie odbył się największy w Europie piłkarski turniej dla dzieci – „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W kategorii wiekowej U-10 wzięła w nim udział Kamila.

Zawody składają się z kilku etapów. Najpierw drużyna UKKS Katowice rywalizowała na szczeblu miejskim, potem wojewódzkim – zwyciężając. Najlepsze ekipy z całej Polski spotkały się w turnieju ogólnopolskim na stadionie Hutnika Warszawa.

– W fazie grupowej drużyna Kamili pokonała UKS Tęcza Bydgoszcz 5:1, SPEC Stal Łańcut 4:1 i Akademię Sportu Stomil Olsztyn 12:0. Kamila – choć jest obrończynią – zdobyła jedną bramkę. W ćwierćfinale dziewczyny okazały się lepsze od Jagiellonek Kraków (4:0), a w półfinale od AP Lotos Gdańsk (6:0) – mówi Przemysław Jaworski, tata Kamili.

Finał turnieju o puchar Tymbarku odbył się 14 czerwca na murawie Stadionu Narodowego w Warszawie, przed meczem Ligi Narodów Polska – Belgia. Katowiczanki z tyszanką w składzie wygrały 6:3. Puchar i medale wręczali dziewczynkom Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej i Andrzej Duda, prezydent RP.

W nagrodę dziewczynki otrzymały zaproszenia na wrześniowy mecz Polska – Holandia. Będą wtedy miały możliwość spotkania się z Robertem Lewandowskim i jego kolegami z reprezentacji kraju.