Hokeistkom Atomówek Tychy medal uciekł na ostatniej prostej

0

Hokeistki Atomówek GKS Tychy na własnym lodzie przegrały w decydującym starciu o trzecie miejsce z Unią Oświęcim 3:4. O wyniku musiała zadecydować dogrywka, do której przyjezdne doprowadziły dwoma golami w piętnaście sekund.

Spotkanie należało do tych zaciętych. Trudno było przypuszczać inaczej, skoro rywalizacja o brąz MP toczyła się do trzech zwycięstw, a stan rywalizacji był remisowy.

Skuteczniejsze na początku były tyszanki i to one w 9. minucie objęły prowadzenie za sprawą Aleksandry Górskiej. W drugą tercję Atomówki weszły najlepiej, jak tylko się dało, zdobywając drugiego gola – ponownie autorstwa Górskiej. Parę minut później gola kontaktowego zdobyły przyjezdne. Pomimo gry w osłabieniu Kamila Wieczorek trafiła po raz pierwszy do bramki dla Unii i przywróciła nadzieję swojej drużynie. Jeszcze w tej samej tercji trzecią bramkę w meczu zdobyła Aleksandra Górska i wydawało się, że niewiele jest już w stanie zagrozić tyszankom.

Gospodynie kontrolowały przebieg meczu i wydawało się, że bezpiecznie dowiozą prowadzenie do końca. Jednak w 56. minucie błyskawicznie straciły prowadzenie. Najpierw gola na 2:3 zdobyła Amelia Bula, a piętnaście sekund później wyrównała Anna Kot.

Trener Atomówek Dariusz Garbocz wziął czas, by uspokoić głowy swoich podopiecznych. Wynik nie zmienił się jednak do końca i o rezultacie decydowała dogrywka. Tę bardzo szybko zakończyły Unitki, które już 35 sekund po rozpoczęciu zdobyły złotą bramkę i tym samym sięgnęły po brązowy medal.