Podsumowanie najważniejszych wydarzeń 2021 roku

0
Reklama

Przypominamy najważniejsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne wydarzenia minionego 2021 roku w Tychach oraz w powiatach: bieruńsko-lędzińskim, mikołowskim i pszczyńskim.

Styczeń

Tyskie Linie Trolejbusowe od 1 stycznia uruchomiły nową linię H, łączącą dworzec PKP ze Szpitalem Wojewódzkim.

9 stycznia zmarł Kazimierz Płachno, założyciel Pszczyńskiego Ludowego Klubu Sportowego, nauczyciel, wieloletni trener piłki siatkowej. Miał 80 lat.

14 stycznia doszło do eksplozji w zakładzie Nitroerg SA w Bieruniu. Zginął jeden z pracowników firmy, drugi został ranny.

Od 15 stycznia do szczepień przeciw COVID-19 mogli rejestrować się seniorzy.

Reklama

15 stycznia zmarł Andrzej Wilk, członek zarządu KS Unia Bieruń Stary, instruktor gry w szachy, wieloletni sędzia piłkarski.

W podziemiach kościoła Wszystkich Świętych w Pszczynie dokonano sensacyjnego odkrycia średniowiecznych pochówków i fragmentów osady. Odkrycie zmieniło datowanie początku Pszczyny.

Szkielety matki i dziecka trzymających się za ręce; fot. ks. Damian Gatnar
Sensacyjne odkrycie w podziemiach kościoła Wszystkich Świętych w Pszczynie. Szkielety matki i dziecka trzymających się za ręce, fot. ks. Damian Gatnar

W nocy z 18 na 19 stycznia w Mikołowie zatrzymano 56-latka, który kilka razy kamieniami wybijał szyby w oknach jednego z domów. To miała być zemsta na teściowej. Sęk w tym, że kobieta sprzedała nieruchomość i wandal niszczył okna nowemu właścicielowi.

28 stycznia Rada Miasta Tychy podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w drodze przetargu nieograniczonego gruntów przy al. Jana Pawła II. W ścisłym centrum miasta ma powstać osiedle mieszkaniowe.

Tyszanka Raisa Misztela zaśpiewała w The Voice Senior (TVP2), dochodząc 30 stycznia do finału programu.

Raisa Misztela wykonuje „Modlitwę” Bułata Okudżawy w finale The Voice Senior, 6.02.2021 r.; fot. screen TVP2

31 stycznia tyski radny Krzysztof Król podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tychach, z serduszkiem WOŚP na piersi śpiewał: „Jebać PiS”.

Luty

Od 1 lutego rząd zniósł niektóre obostrzenia związane z pandemią. Przestały obowiązywać godziny handlu dla seniorów.

2 lutego świętowaliśmy jubileusz pięciolecia ukazania się pierwszego numeru naszej gazety.

4 lutego zaginął 60-letni bierunianin. Wielodniowe poszukiwania zakończyły się 16 marca. Ciało mężczyzny znajdowało w korycie Wisły.

6 lutego zmarł Roman Nyga, wybitny artysta malarz z Bierunia.

Informowaliśmy, że Tyskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zleciło za 5 tys. zł wykonanie muralu na klatce schodowej nowego bloku Wojciechowi Łuce. W. Łuka i Daria Szczepańska, prezes TTBS-u znają się, pracowali dawniej w Urzędzie Miasta Tychy. Żoną W. Łuki jest Magdalena Łuka – wówczas tyska radna.

10 lutego dyrektor MOPS-u w Bieruniu został uznany za winnego psychicznego znęcania się oraz naruszania praw pracowniczych swoich podwładnych. Wyrok zapadł 10 lutego w trybie nakazowym (bez udziału stron). Sędzia skazał dyrektora m.in. na karę półtora roku ograniczenia wolności, polegającego na wykonywaniu nieodpłatnej pracy na cele społeczne. Szef MOPS-u czuje się niewinny. Złożył sprzeciw wobec wyroku nakazowego. Wznowiono więc proces na zasadach ogólnych. Nadal trwa.

11 lutego w Mikołowie pasjonaci historii udaremnili zniszczenie zabytkowego schronu wojskowego przez prywatnego inwestora.

Wrak helikoptera Karola Kani, fot. R. Botor-Pławecka

W lesie w Studzienicach (gmina Pszczyna) w nocy z 22 na 23 lutego rozbił się helikopter należący do miejscowego biznesmena Karola Kani. W katastrofie zginęli 80-letni przedsiębiorca i 54-letni pilot. Dwoje pasażerów zostało rannych.

Pod koniec lutego Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że mamy do czynienia z trzecią falą epidemii koronawirusa.

Marzec

4 marca w KWK Mysłowice-Wesoła skały przysypały czterech górników. Dwóch zginęło – jeden z nich był mieszkańcem Poręby (gmina Pszczyna).

4 marca zmarł 76-letni Zygmunt Hanusik, znany kolarz, reprezentant Polski, olimpijczyk, uczestnik Wyścigu Pokoju.

Zygmunt Hanusik; fot. J. Jędrysik

W Tychach 7 marca, po zapadnięciu zmroku, pomocy potrzebowała 3-letnia dziewczynka. Wezwano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale okazało się, że w mieście nie ma lądowiska całodobowego, dlatego w nocy helikopter nie mógł wylądować. Stało się to możliwe dopiero od 19 maja. Winę za ten kompromitujący stan rzeczy władze miasta zrzucały na innych, zupełnie nie dostrzegając swojego zaniedbania.

8 marca – zakręcony Dzień Kobiet w Pawłowicach. Jedna z pań zgłosiła na policji kradzież auta. Zapomniała, że wcześniej oddała je do warsztatu.

12 marca poinformowano, że franciszkanie w Tychach zakażeni zostali koronawirusem. Kaplica była zamknięta dla wiernych.

W Teatrze Śląskim w Katowicach (12-14.03), w spektaklu muzycznym „Skazany na bluesa”, opowiadającym o życiu Ryśka Riedla, wokalisty zespołu Dżem, zadebiutował jego wnuk – Maksymilian Riedel.

Marcin Lipina i Maksymilian Riedel na scenie Teatru Śląskiego grają Ryśka i Sebastiana Riedlów; fot. Przemysław Jendroska

22 marca z fabryki Stellantis w Tychach wyjechał dwuipółmilionowy fiat 500.To rekord. Nie ma w Polsce fabryki, która wyprodukowałaby tyle egzemplarzy jednego modelu samochodu.

27 marca poinformowano, że w Studzienicach skradziono puszkę, w której były pieniądze zbierane na lek dla chorego na rdzeniowy zanik mięśni Filipka Cholewy. W lipcu złodzieje zostali ujęci, ale nie udało się odzyskać gotówki.

Tyszanin Radek Grec zrekonstruował cyfrowo luxtorpedę, przedwojenną dumę Polskich Kolei Państwowych. Ten futurystyczny wagon motorowy pędził z prędkością do 130 km/h.

Luxtorpeda. Kadry z filmu Radka Greca

Dominik Gajda, fotoreporter współpracujący z dwutygodnikiem i portalem „Nowe Info” został laureatem nagrody prestiżowego konkursu SGL Local Press 2020 w kategorii „Fotografia i fotoreportaż” za cykl zdjęć pt. „Życie podczas pandemii koronawirusa”.

29 marca w stawie Parku Północnego zauważono dwa martwe łabędzie. Sekcja ptaków wykazała, że zginęły przez ludzi, którzy dokarmiali je pieczywem.

31 marca na cmentarzu w Orzeszu 88-letni kierowca stracił orientację, wjechał w wąską alejkę i zdewastował 22 groby.

Kwiecień

2 kwietnia prezydent Tychów obiecał nagrodę za wykrycie sprawców ścięcia młodych drzewek w centrum miasta. To był już drugi taki akt wandalizmu.

W drugim dniu świąt (5.04) z okna wieżowca przy ul. Dąbrowskiego 5 wypadł lub wyskoczył ok. 30-letni mężczyzna. 7 miesięcy później z dachu tego samego bloku skoczyła 22-letnia kobieta.

6 kwietnia w Tyskich Liniach Trolejbusowych pracownicy weszli w spór zbiorowy z władzami spółki. Związkowcy zażądali wcześniej m.in. podwyżki płac średnio o 700 zł.

W parku pszczyńskim odnowiono grobowiec rodziny książęcej Hochbergów.

12 kwietnia zmarł Paweł Skupin, trener, legenda pszczyńskiej lekkoatletyki.

Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych w Pszczynie, fot. RB

W Tychach oraz w Pszczynie, Mikołowie i Łaziskach Górnych uruchomione zostały masowe punkty szczepień przeciwko koronawirusowi. Szczepienia rozpoczęły się w pierwszej dekadzie maja.

Maj

4 maja rozpoczęły się prace związane z wyburzeniem i budową wiaduktu na ul. Grota-Roweckiego w Tychach. Inwestycja obejmowała również budowę kładki dla pieszych i rowerzystów (ukończono ją pod koniec grudnia).

Demontaż belek wiaduktu na ul. Stefana Grota-Roweckiego; fot. MZUiM Tychy/Piotr Podsiadły

W Mikołowie obchodzono 50. rocznicę śmierci poety Rafała Wojaczka. Na stopniach schodów w parku Planty pojawił się jego wiersz Powstał też mural z podobizną Wojaczka.

13 maja 103. urodziny obchodziła pani Maria Piech z Jankowic.

Łukasz Piszczek zakończył karierę w Borussii Dortmund. Wrócił do rodzinnych Goczałkowic-Zdroju i gra w miejscowym LKS-ie. Drużyna jest liderem III ligi.

W Katowicach 22 maja zamordowano 11-letniego Sebastiana. Podejrzany o mord na tle seksualnym jest 41-letni optyk. Sprawą żyła cała Polska.

Miejsce, w którym znaleziono ciało 11-letniego Sebastiana; fot. Policja Śląska/FB

Informowaliśmy, że finanse miasta Lędziny są w złym stanie. Gmina nie posiadała bieżącej płynności finansowej. Regionalna Izba Obrachunkowa musiała ustalić budżet zastępczy.

W Parku Niedźwiadków w Tychach za 500 tys. zł oddano do użytku odnowioną fontannę. Jej misy zostały pokryte błękitną mozaiką.

29 maja w Bieruniu na Osiedlu Homera pięciolatek wypadł z okna jednego z mieszkań (2. piętro). Dziecku nic się nie stało.

Czerwiec

1 czerwca zmarł Zbigniew Skorek, znany tyski twórca kultury, nauczyciel i wychowawca. Był założycielem Amatorskiego Teatru Ruchu i Pantomimy Migreska.

Po roku przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa 3 czerwca na ulice naszych miejscowości wyruszyły procesje Bożego Ciała.

8 czerwca do klubu nocnego przy ul. Sienkiewicza w Tychach wkroczyli policyjni antyterroryści. Przestępcy mieli tam czerpać korzyści z cudzego nierządu i prać brudne pieniądze.

11 czerwca w Czarkowie (gmina Pszczyna) poszukiwano mogiły żołnierza Wehrmachtu – Hansa Raggera (o jego losach pisaliśmy w 2020 r.). W miejscu prac ekshumacyjnych ludzie od lat palili znicze. Znaleziono rzeczy wskazujące na pochówek (m.in. protezę zębową), ale na szczątki żołnierza nie natrafiono. Tajemnica jego śmierci na razie nie została wyjaśniona.

Prace ekshumacyjne w Czarkowie, 11.06.2021 r.; fot. ZB

Władze Tychów wybudowały arenę lekkoatletyczną przy ul. Edukacji za 25,4 mln zł. Na obiekcie z trybunami dla 500 widzów nie ma jednak ani jednej ubikacji. Jedynie pod schodami budynku sędziowskiego ustawiono przenośny toi toi.

23 czerwca mieszkaniec Pszczyny śmiertelnie pchnął nożem jednego mężczyznę, a drugiego zranił. Ofiarą był gospodarz, który sam zaprosił na imprezę swojego przyszłego zabójcę

25 czerwca w Czechowicach-Dziedzicach odbył się pogrzeb szczątków ppor. Józefa Kołodzieja ps. „Wichura” (1921-1946), żołnierza z oddziałów partyzanckich Zgrupowania Narodowych Sił Zbrojnych kapitana Henryka Flamego „Bartka”.

27 czerwca jubileusz 60-lecia kapłaństwa obchodził ks. prałat Franciszek Resiak, budowniczy trzech tyskich kościołów.

Lipiec

W nocy 30 czerwca na 1 lipca br. w Tychach zmarł Leszek Faliński, były perkusista Dżemu, a potem zespołu Daktyl i Leszek Faliński Band. Miał 63 lata.

2 lipca w Tychach zakończyła się rozbiórka gminnego fragmentu „Szkieletora”, ruiny w centrum miasta.

Odcinanie jednej ze stalowych belek Szkieletora, 27.06.2021r.; fot. Zdzisław Barszewicz

9 lipca wydano komunikat, w którym ks. abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki, złożył rezygnację i poprosił o wyznaczenie biskupa koadiutora, czyli de facto swojego następcy. Decyzję tę podjął po przeprowadzonym przez Stolicę Apostolską dochodzeniu w celu zbadania sygnalizowanych zaniedbań związanych z wykorzystaniem seksualnym popełnionym wobec osób małoletnich przez dwóch podległych mu kapłanów (kiedy był biskupem tarnowskim). Koadiutor został wyznaczony w grudniu. Został nim ks. biskup Adrian Galbas.

10 lipca Nagrodę im. Wisławy Szymborskiej otrzymała Genowefa Jakubowska-Fijałkowska z Mikołowa. Doceniono jej tomik wierszy pt. „Rośliny mięsożerne”.

W losowaniu Lotto z 10 lipca ktoś z Lędzin za skreślenie cyfr: 1, 4, 16, 31, 36, 45 zgarnął ponad 10 mln zł. Wygrana została odnotowana w kolekturze przy ul. Hołdunowskiej 22.

W Tychach decydującą fazę weszły prace drogowe związane Inteligentnym Systemem Zarządzania i Sterowania Ruchem (ITS). W jej ramach masowo przebudowywane skrzyżowania, co wiązało się z utrudnieniami w ruchu.

16 lipca 63-letnia tyszanka, cierpiąca na zaniki pamięci, utknęła w grząskim strumieniu. Namierzono ją dzięki dronowi. Policjanci i ratownicy medyczny uratowali ją w ostatniej chwili.

37. Tyska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę dotarła do Częstochowy 24 lipca. Pielgrzymka odbyła się po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

31 lipca w centrum Katowic kierowca autobusu komunikacji miejskiej wjechał w grupę młodych ludzi bijących się na ulicy. Zginęła 19-letnia kobieta.

31 lipca bieruńscy policjanci zatrzymali mieszkańca dzielnicy Bijasowice podejrzanego o zamordowanie swojej konkubiny.

Sierpień

2 sierpnia w Orzeszu Zazdrości doszło do pożaru domu jednorodzinnego. Zginęły trzy osoby.

6 sierpnia bojszowianin Dawid Tomala zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio w chodzie sportowym na 50 km. Trzy dni później bojszowianie powitali mistrza w rodzinnej miejscowości.

Dawid Tomala w rodzinnych Bojszowach po powrocie z igrzysk; fot. Kamil Hajduk

9 sierpnia z budynku Poczty Polskiej w Tychach (ul. Dąbrowskiego) policjanci wyprowadzili jednego z pracowników. Był nietrzeźwy.

Pochodząca z Tychów kajakarka Karolina Naja zdobyła dwa medale na zakończonych 8 sierpnia igrzyskach olimpijskich Tokio 2020. Polka najpierw wywalczyła srebro w kategorii K2 500 metrów, a kilka dni później zdobyła brąz w kategorii K4 na 500 metrów. Dzięki tym osiągnięciom znalazła się wśród najlepszych polskich olimpijczyków w historii.

13 sierpnia w zakładach Eurojackpot Totalizatora Sportowego padła rekordowa wygrana w Polsce – ponad 206 mln zł. Szczęśliwych skreśleń dokonano w kolekturze znajdującej się na terenie powiatu bieruńsko-lędzińskiego.

31 sierpnia w Wyrach oficjalnie oddano do użytku nową salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej.

Wrzesień

4 września odsłonięto mural przedstawiający Ryszarda Riedla, wokalistę grupy Dżem. Malowidło widnieje na ścianie bloku przy ul. Filaretów 14, gdzie mieszkał muzyk. Wykonanie dzieła gmina Tychy zleciła duetowi Czary-Mury (Marta Piróg i Marek Grela).

Mural Ryszarda Riedla na elewacji bloku przy ul. Filaretów 14 w Tychach; fot. J. Jędrysik

6 września w Tychach spaliło się luksusowe bmw, warte 615 tys. zł. Auto zostało podpalone.

9 września odbyła się gala z okazji 50-lecia GKS Tychy. Z okazji jubileuszu wybrano najlepszego sportowca w historii klubu. Został nim hokeista Henryk Gruth.

Henryk Gruth; fot. Łukasz Sobala

10 września zmarł pochodzący z Bierunia ojciec Hieronim Siwek, który przez kilkadziesiąt lat był misjonarzem w Tanzanii.

14 września na terenie zakładu Master Odpady i Energia w Tychach 33-letni pracownik zginął podczas uruchamiania wyremontowanego zbiornika. Utonął w ściekach.

25 września w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Tychach odbył się koncert chóru gospel God’s Property (Własność Boga) z okazji 15-lecie działalności.

28 września w Tychach w kilku blokach na osiedlu H nie było prądu. Wszystko przez szczura, który był sprawcą zwarcia transformatora.

30 września na ścianie bloku bloku przy kopalni Piast ukończono mural upamiętniający 40-lecie strajku podziemnego górników podczas stanu wojennego.

fot. ZB

Pod koniec września w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie na sepsę zmarła 30-letnia kobieta w ciąży i jej dziecko. Tragedia ta dla niektórych środowisk była okazją do twierdzenia, że śmierć 30-latki to wprost wynik orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego zakazującego aborcji eugenicznej. Na marszach zorganizowanych 6 listopada pojawiły się hasła, że kobieta zmarła z powodu zakazu aborcji w Polsce. To kłamstwo.

Październik

2 października w Jankowicach (gmina Pszczyna) czołowo zderzyły się dwa samochody. Zginęli obaj kierowcy.

5 października w Tychach przestępca uciekający autem przed policją rozbił się o drzewo. Zginął pasażer, kierowca został ranny.

Tyszanin Mateusz Krzyżowski wystąpił w Konkursie Chopinowskim. Młody artysta doszedł do półfinału.

Występ Mateusza Krzyżowskiego podczas I etapu konkursu; fot; kadr YouTube/Narodowy Instytut im. F. Chopina

8 października burmistrz Dariusz Skrobol podpisał umowę dotyczącą budowy nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury. Za 40 mln zł powstanie m.in. sala widowiskowa na 500 widzów i sala kinowa.

10 października w wieku 92 lat zmarła w Monachium Beatrice Maria Luise Margarethe, hrabianka von Hochberg-Pless i baronówna na Książu. To starsza siostra księcia pszczyńskiego Bolka von Hochberga.

15 października zakończył się trwający od września spór zbiorowy w Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej w Tychach. Kierowcy domagali się podwyżek płac. Na mocy porozumienia pracownicy otrzymali o 250 zł brutto. O kolejne 250 zł brutto więcej mają zarabiać od lipca 2022 r.

Mieszkańcy Tychów i Bierunia protestowali przeciwko planom budowy na pograniczu obu miast zakładu beztlenowego przetwarzania odpadów biologicznych, w tym produktów pochodzenia zwierzęcego.

fot. ZB

Grupa poszukiwaczy z Górnego Śląska, pod przewodnictwem Arkadiusza Domińca z Muzeum Śląskiego Września 1939 r. w Tychach, w dniach 15-17.10 dokonała sensacyjnego odkrycia na Warmii. Wydobyli szczątki niemieckiego bombowca junkers Ju-87 stuka z czasów II wojny światowej.

Ekipa programu telewizyjnego „Nasz nowy dom” wyremontowała dom rodzinie z Tychów. Odcinek z tyską rodziną ma być wyemitowany w Polsacie w pierwszym tygodniu marca 2022 r.

Katarzyna Dowbor z rodziną z Tychów; fot. Wioleta Piróg

28 października Rady Miasta Tychy podjęli uchwałę wbrew nauce Kościoła Katolickiego. Chodzi o przygotowanie programu finansującego zabiegi in vitro.

Listopad

4 listopada zakończył się remont dachu zabytkowego Zameczku Myśliwskiego w Promnicach. Pokrycie wykonano z łupku kamiennego za 3,5 mln zł.

16 listopada zmarł Kamil Durczok, znany dziennikarz pochodzący ze Śląska. Miał 53 lata.

Przed komendą policji w Tychach 20 listopada Klub Gazety Polskiej zorganizował wiec pod hasłem „Murem za polskim mundurem”. Chodziło o wsparcie dla polskich żołnierzy, funkcjonariuszy straży granicznej i policjantów broniących granicy Polski przed agresją migrantów z terenu Białorusi.

W Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach 20 listopada odbyła się beatyfikacja Sługi Bożego księdza Jana Franciszka Machy, kapłana diecezji katowickiej i męczennika.

Beatyfikacja ks. Jana Machy; fot. Krzysztof Namyślak

22 listopada udało się zebrać pieniądze potrzebne na lek dla chorującego na rdzeniowy zanik mięśni Filipka Cholewy z Jankowic koło Pszczyny. (ponad 8,4 mln zł na najdroższy lek świata). Zbiórkę wsparło 326 617 osób. Niestety, Filipek zmarł 15 grudnia. Przyczyną śmierci było nagłe pęknięcie krwiaka w brzuszku, który nie został wcześniej wykryty i nie dawał żadnych objawów.

Filipek Cholewa (2020-2021); fot. Załoga Filipka kontra SMA/FB

W nocy z 22 na 23 listopada w mieszkaniu przy ul. Sienkiewicza w Tychach 40-latek zabił 28-letnią kobietę, z którą żył w konkubinacie.

W nocy z 25 na 26 listopada zmarł Tadeusz Smagacz, tyszanin, represjonowany działacz opozycji antykomunistycznej w PRL, przewodniczący „Solidarności” w KWK „Lenin”. Miał 72 lata.

Grudzień

Dominik Gajda, fotoreporter współpracujący z „Nowym Info” został 14 grudnia laureatem konkursu Śląska Fotografia Prasowa. Nagrodzone zdjęcie przedstawia rodzinę zgromadzoną wokół telewizora, aby uczestniczyć w Wigilii Paschalnej Wielkiej Nocy. To było na początku pandemii COVID-19. Kościoły były zamknięte. Nagrodzone zdjęcie opublikowane m.in. w portalu noweinfo.pl.

Najlepsze zdjęcie 2020 roku w konkursie Śląska Fotografia Prasowa. Autor: Dominik Gajda. 11.04.2020, Szczerbice.
Małżeństwo Jan i Małgorzata Grzeniowie ze swoimi dziećmi uczestniczą w Wigilii Paschalnej, oglądając transmisję prowadzoną przez jezuitów z Warszawy. Z powodu pandemii koronawirusa liturgia w kościołach sprawowana była bez udziału wiernych

13 grudnia, w 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, w SP nr 14 w Tychach odsłonięto tablicę upamiętniającą ucznia tej szkoły – Joachima Gnidę, który był jednym z dziewięciu górników zastrzelonych przez milicję podczas pacyfikacji kopalni Wujek.

W dniach 14-16 grudnia w kopalni Piast świętowano 40. rocznicę podziemnego strajku, który wybuchł w proteście przeciwko wprowadzeniu stanu wojennego. Górników odwiedził prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda przed tablicą upamiętniającą strajk w KWK Piast; fot. Jakub Szymczuk/KPRP

16 grudnia prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał decyzję o ukaraniu gminnej spółki „Master Odpady i Energia” w Tychach i trzech mniejszych firm za zmowę przetargową przy staraniu się o zlecenie na zimowe utrzymanie i pozimowe oczyszczanie dróg oraz letnie utrzymanie czystości w Tychach w latach 2015-2018. Kara, którą wymierzył „Masterowi” UOKiK, wynosi ponad 1 mln zł. Decyzja nie jest prawomocna. „Master” zapowiedział złożenie odwołania.

Opracował: Jarosław Jędrysik

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj